POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera walkę z koronawirusem
« start     09/07/2020
Wszyscy widzimy, że polskie szpitale od kilku miesięcy walczą w obliczu zagrożenia COVID-19. W obecnej sytuacji sam zakup sprzętu ochronnego oraz medycznego bywa dla szpitali potężnym wyzwaniem. Instytut Konfucjusza w Krakowie i jego chińscy partnerzy wiedzą jak ważne jest wsparcie dla służby zdrowia, dlatego ofiarowali Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie środki ochrony osobistej w postaci: maseczek, gogli oraz kombinezonów.

Materiały ochronne zostały pozyskane dzięki inicjatywie oraz ogromnemu zaangażowaniu chińskiego dyrektora Instytutu Konfucjusza w Krakowie, pana Hana Xinzhonga oraz Confucius Institute Headquarters (Hanban).

Szpital Uniwersytecki w Krakowie pełni funkcję szpitala zakaźnego jednoimiennego i od marca przyjmuje pacjentów z objawami z COVID-19, dlatego jego pracownicy to osoby z pierwszej linii frontu walki z pandemią. To lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy laboratoriów, którzy codziennie muszą zmagać się z trudami walki z koronawirusem. Są najbardziej narażoną grupą, dlatego żeby ratować życie i zdrowie innych osób, personel medyczny sam musi być zdrowy i czuć się bezpiecznie podczas wykonywania swoich służbowych obowiązków, a nie da się tego osiągnąć bez odpowiednich środków ochrony osobistej.

W piątek 3 lipca w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbyło się symboliczne przekazanie części środków ochronnych przeznaczonych dla personelu medycznego. W wydarzeniu uczestniczyli: prof. dr hab. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz dr Bogdan Zemanek, dyrektor CJiKCh UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie”. W sumie Szpitalowi Uniwersyteckiemu przekazano: 2, 5 tyś masek ochronnych, 300 sztuk gogli ochronnych, 5 tyś maseczek z gumką, 120 sztuk kombinezonów. Sprzęt posiada wymagane certyfikaty i spełnia normy medyczne.

Chiny były pierwszym krajem dotkniętym pandemią. Tamtejsze doświadczenia wskazały na konieczność używania podstawowych środków ochrony osobistej i dlatego już w marcu br. dzięki inicjatywie chińskiego dyrektora Instytutu Konfucjusza w Krakowie, pana Hana Xinzhonga, Instytut przekazał Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie 1000 masek chirurgicznych.
  

 
miejsce wydarzenia:
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
 

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

o Wołyniu dawnym i obecnym


Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera walkę z koronawirusem


Cykl e-epidemia POEZJI 2020


Electrolux pomaga polskim szpitalom


Wawel po raz kolejny wyróżniony w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu


Krakowskie dobre praktyki Wawel po raz kolejny wyróżnione
w Raporcie Forum Odpowiedzialnego BiznesuZagrajmy w planszówkę!


Słodycze od Wawelu dla ośrodka kwarantanny w Krakowie


Centrum handlowe Nowe Czyżyny wspiera krakowskich pacjentów i lekarzy


Słodycze od Wawelu dla krakowskich szpitali


Rekordowa suma zebrana na WOŚP w SerenadzieSpeed-ball dla młodzieży

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją