POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Recepta na pomaganie. Pracownicy DB Schenker pokochali wolontariat
« start     29/01/2018
Ruszmy głową!

A najlepiej całym ciałem, bo można wtedy wiele dostrzec. Pracownicy krakowskiego oddziału DB Schenker, obserwując lokalne środowisko, w ramach wolontariatu postanowili zorganizować zawody sportowe dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z ul. Łąkowej.

– Jestem zwolennikiem sportu, dlatego wydawało mi się, że przygotowanie zabaw dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej sprawi przyjemność nie tylko zaproszonym gościom, ale również wolontariuszom DB Schenker. Warto było poświęcić czas i zaangażować się w przygotowania, bo radość dzieci była dla nas największą nagrodą – tłumaczy Grzegorz Biesiada, lider projektu „Mikołajki na sportowo w Prądniczance jest wesoło” z DB Schenker.

Pomysłodawcą zabaw ruchowych była trenerka koszykówki Klubu Sportowego Prądniczanka. W wydarzenie włączyli się też młodzi przedstawiciele krakowskiej sceny muzycznej. Wystąpił raper PAX, a także zespół taneczny z Gimnazjum nr 9.

Otwórzmy oczy

Część pracowników przed świętami postanowiła odwiedzić jedną z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wcześniej jednak przeprowadzili w firmie zbiórkę pieniędzy, by zakupić podopiecznym najpotrzebniejsze produkty. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty – książeczki, słodycze i gadżety firmowe.

– Wybraliśmy się do domu dziecka, w którym przebywają najmłodsi podopieczni. Dzieci mają od 3 miesięcy do maksymalnie 11 lat. Takie bezbronne maluszki najbardziej potrzebują pomocy i ciepła. Sama jestem mamą, ale w spotkaniu uczestniczyli też pracownicy, którzy nie są rodzicami. Bardzo im zależało, by zyskać sympatię dzieci. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Fantastycznie spędziliśmy wspólnie z nimi czas. Zdobyliśmy nie tylko świetny kontakt z osobami tam pracującymi, ale również wychowankami. Mamy nadzieję, że wrócimy do nich wiosną i stworzymy ogródek. Dla mnie pomaganie to po prostu niesienie ludziom radości i przyjemności. Daje mi to ogromną satysfakcję – mówi Klaudia Kwiatkowska z DB Schenker, lider projektu.

Wolontariusze wzięli pod uwagę również potrzeby nastoletnich mam. Każda z nich dostała zestaw kosmetyków. W akcję włączyli się także klienci firmy DB Schenker, którzy przekazali swoje produkty dzieciom. W trakcie wizyty zorganizowano zabawę mikołajkową.
W krakowskim oddziale DB Schenker pracuje prawie 200 osób.

Pracownicy operatora logistycznego dwa razy w roku przygotowują akcje wolontariackie pod hasłem „Czas pomagania”, realizując projekty, które sami proponują. Zimą angażują się w „Świąteczny Czas pomagania, a wiosną w „Zielony czas pomagania”, wspierając potrzebujących, budując relacje z lokalnymi społecznościami, a także działając na rzecz ochrony środowiska.

Spakujmy paczkę

A konkretnie Szlachetną Paczkę. DB Schenker od 10 lat wspiera Szlachetną Paczkę, zapewniając transport prezentów podczas finału. Sami pracownicy również przygotowują paczki dla potrzebujących rodzin. W tym roku w całej Polsce zaangażowało się blisko 400 osób, również klienci i przewoźnicy.

Przekażmy 1% podatku

Nowy rok to nie tylko wielkie postanowienia, ale również obowiązki, a wśród nich konieczność wypełnienia rocznego rozliczenia PIT. Można wówczas przekazać 1% podatku na rzecz wskazanej Organizacji Pożytku Publicznego. Pracownicy DB Schenker przyznają, że chętnie korzystają z tej formy wspierania potrzebujących. Skąd biorą dane organizacji, którym można pomóc? Na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej znajduje się wykaz prawie 7 tys. podmiotów. Choć wydaje się, że 1% to tak niewiele, to uzbierana kwota przyczynia się do poprawy życia wielu potrzebujących.
  

 
 
miejsce wydarzenia:

 


 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Felicita


Kolejny sukces błękitnej rewolucji, czyli trzecia edycja Open Eyes Economy Summit


Spotkanie Liderów Speed-Balla.


38. Kongres i Targi LNE – profesjonalna edukacja, nowinki branżowe i szaleństwo zakupów!


Minigranty IKEA Kraków dla Stowarzyszenia Unicorn i Zespołu Szkół Specjalnych z Nowej Huty


Rowerem na zakupy – nowa stacja sponsorska Wavelo pod Centrum Serenada


Projekt muzyczny wspierający Stowarzyszenie UNICORN
Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chór Gospel Joyful VoiceAkademik Livinn Kraków – studenci zaprojektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej!


POEZJA NA KAZIMIERZU.


37. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO


Ale cyrk


Zagłosuj na jedną z małopolskich szkół i pomóż jej wygrać pracownię komputerową!

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją