POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Studencki Wieczór z Poezją Śpiewaną z gościnnym udziałem Jurka Bożyka - RELACJA!
« start     12/06/2017
Sobotni wieczór w Klubie Studenckim „Żaczek” na ul. 3 Maja 5 w Krakowie z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników Studenckiego Wieczoru z Poezją Śpiewaną. Trzecia edycja tego projektu (poprzednie odbyły się w lutym oraz kwietniu) była wyjątkowa z uwagi na gościnny udział słynnego w krakowskim środowisku muzycznym artysty – Jerzego Michała Bożyka!

„Ekscentryczny dziadek”, „niepokorny jazzman”, „krakowski artysta wciąż młody duchem” – to tylko niektóre z pojęć, które przychodzą na myśl, gdy mamy do czynienia z budzącą podziw charakterystyczną postacią pana Bożyka. Koncerty urodzonego w 1941 roku we Lwowie artysty zaskakują, bawią, pobudzają do refleksji i pokazują, że mimo wieku, w artyście drzemie wciąż ogromna siła i wigor.
W repertuarze muzyka nie zabrakło jego znanych, nieco kontrowersyjnych, ale i najpopularniejszych kawałków, takich jak Zęby w dupie, Blues alkoholowy, czy Ballada o rdzawym oku. Przez całe show Jurek Bożyk lawirował zręcznie pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi, racząc słuchaczy bluesem, swingującym jazzem, szantami, a nawet country! Dużo radości dawały nie tylko artyście, ale i publice przerywniki pomiędzy poszczególnymi utworami, z humorystycznymi anegdotami wprowadzającymi w kontekst, realia, czy historię danych utworów. Uroczym momentem była również chwila, gdy artysta szukał w swoim maleńkim zeszyciku tekstów do wykonywanych piosenek i zastanawiał się, którą wybrać. Nie zabrakło także tak ważnej w obecnych czasach interakcji z publiką – występ cechowała niezwykła charyzma, artysta przygotował kilka momentów angażujących aktywnie publikę w koncert, tak, by nikt przypadkiem się nie nudził na sali.
Poza polskimi kompozycjami, można było również usłyszeć znane, międzynarodowe szlagiery, takie jak What a Wonderful Word, Georgia on my mind, muzyk czerpał również ogromną przyjemność z coverowania utworów Króla Rock and Rolla – Elvisa Presleya! Sam koncert trwał blisko 2 godziny, rozłożone na II sety. Po występie pana Bożyka rozpoczęła się mniej oficjalna część wieczoru, czyli angażujące uczestników wydarzenia śpiewogranie. Formuła ta aktywizuje uczestników, pozwalając na udział w nietypowym karaoke, ponieważ na dużym ekranie wyświetlane są nie tylko teksty, ale i akordy do wybranych utworów, dzięki czemu w wydarzenie może się włączyć muzycznie każdy uczestnik publiki posiadający gitarę. Ku radości studentów gwiazda wieczoru nie pożegnała się ze słuchaczami, lecz jeszcze długo bawiła się w Klubie Studenckim Żaczek, rozdając autografy, pozując do zdjęć, a nawet biorąc udział w śpiewograniu i wtórując młodym swoim doświadczonym głosem.

Występy Jurka Bożyka, to nie tylko rozrywkowe show, czy koncert dla miłośników jazzu i bluesa. To uniwersalne widowiska, które bawią i wzruszają (w obu przypadkach do łez), zaskakują, czasem również szokują, ale i angażują publikę, niezależnie od grupy wiekowej. Artystę można regularnie spotkać w kultowych krakowskich lokalach: Piwnica pod Baranami, Awaria, co roku otwiera również słynny festiwal YAPA organizowany w Łodzi. Koncert w Klubie Studenckim Żaczek był świetnym przykładem na to, że muzyka i twórczość pana Bożyka cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród starszych odbiorców, jak i studentów - na pewno można go zaliczyć do przeżyć, które warto, a nawet trzeba powtórzyć jeszcze raz!

Autor relacji: Alicja Hudzik
Autor zdjęć: Jacek Smoter
  

 
 
miejsce wydarzenia:
Klub Studencki Żaczek
 

http://klubzaczek.pl/
 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Felicita


Kolejny sukces błękitnej rewolucji, czyli trzecia edycja Open Eyes Economy Summit


Spotkanie Liderów Speed-Balla.


38. Kongres i Targi LNE – profesjonalna edukacja, nowinki branżowe i szaleństwo zakupów!


Minigranty IKEA Kraków dla Stowarzyszenia Unicorn i Zespołu Szkół Specjalnych z Nowej Huty


Rowerem na zakupy – nowa stacja sponsorska Wavelo pod Centrum Serenada


Projekt muzyczny wspierający Stowarzyszenie UNICORN
Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chór Gospel Joyful VoiceAkademik Livinn Kraków – studenci zaprojektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej!


POEZJA NA KAZIMIERZU.


37. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO


Ale cyrk


Zagłosuj na jedną z małopolskich szkół i pomóż jej wygrać pracownię komputerową!

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją