POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Szef kuchni Hilton Garden Inn Kraków gotował dla gości w nowo otwartym sklepie OGRODNICY.
« start     05/10/2016
Unikalny charakter tego miejsca wynika ze szczególnej funkcji, którą będzie pełnił - połączy w sobie walory sklepu, dostarczającego wysokiej jakości owoce i warzywa z rodzimych gospodarstw oraz najdalszych zakątków świata z atutami platformy wymiany wiedzy na temat smacznego, bezpiecznego i zdrowego żywienia. W sklepie regularnie będą odbywały się warsztaty edukacyjne, spotkania i imprezy kulinarne.
Edukacyjną funkcję sklepu pozytywnie ocenia Uniwersytet Rolniczy. – Nasza Uczelnia – jako placówka naukowa – zawsze patrzy przychylnym okiem na inicjatywy związane z edukacją w obszarach dotyczących uprawy i spożycia owoców oraz warzyw – powiedział prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. – To istotne, że „Ogrodnicy” nie koncentrują się wyłącznie na sprzedaży, ale na wymianie informacji z klientem. Bardzo ważne, by ludzie poznawali nowe odmiany owoców i warzyw, aby otwierali się na nowe sposoby ich wykorzystania. To edukuje i rozwija z punktu widzenia społecznego, ale także – oczywiście – gospodarczego – dodaje.
Podczas inauguracyjnego spotkania goście mieli okazję poznać niezwykłe połączenia smaków przygotowane przez szefów kuchni oraz skosztować przygotowanych przez nich potraw z warzyw i owoców. Wydarzenie trwało od godziny 14.00. Przez kolejne 2 godziny mistrzowie przygotowali kolejno 13 potraw. W czasie gotowania odpowiadali na pytania dotyczące owoców i warzyw, ich charakterystyki, sposobów wykorzystania oraz trików kulinarnych związanych z ich przyrządzaniem.
Sprzedawcy-eksperci. Unikalna wiedza na temat produktów.
W trakcie pokazu do dyspozycji gości byli także pracownicy sklepu. Unikalność Ogrodników wynika ze szczególnego zaangażowania obsługi w przekazywanie informacji na temat produktów. Ta wiedza ma stać się integralną częścią procesu zakupowego - bazą wyjściową zarówno dla tych klientów, których pasją jest gotowanie, jak dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę kulinarną. Każdy z klientów będzie miał okazje skorzystać z ich rady podczas wydarzenia, ale także zawsze, kiedy znajdzie się w sklepie Ogrodnicy.
– Wiemy, że wielu naszych Klientów ma ochotę spróbować nowych smaków w postaci mniej znanych owoców i warzyw, ale po prostu nie ma śmiałości, żeby zapytać o ich pochodzenie, smak i zastosowanie. W naszym sklepie jesteśmy po to, żeby takich klientów zachęcić do odkrywania świata smaków. Ciekawość jest dla nas czymś bardzo pozytywnym – mówi Agnieszka z zespołu Ogrodników. – Ogrodnicy dzięki warsztatom i wydarzeniom specjalnym podpowiadają przepisy, ujawniają triki kulinarne i radzą, jak łączyć ze sobą składniki, wydobywając nową jakość i świeże smaki z produktów – dodaje.
Podczas imprezy Ogrodnicy pamiętali także o najmłodszych – mogli oni skorzystać z licznych atrakcji z animatorami. Przez zabawę, konkursy i malowanie twarzy dzieci uczyły się opisywać nowe owoce i warzywa oraz ich zastosowania, a także poznawały podstawy zasad racjonalnego odżywiania – wszystko w konwencji wesołej zabawy z nagrodami.

Link ze zdjęciami https://drive.google.com/open?id=0B_C4DzncDZYUaXhuX1hWNy0tUEE
  

 
 
miejsce wydarzenia:
Sklep Ogrodnicy ul. Conrada 79 Kraków
 


 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Projekt muzyczny wspierający Stowarzyszenie UNICORN
Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chór Gospel Joyful VoiceAkademik Livinn Kraków – studenci zaprojektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej!


POEZJA NA KAZIMIERZU.


37. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO


Ale cyrk


Zagłosuj na jedną z małopolskich szkół i pomóż jej wygrać pracownię komputerową!


POEZJA NA KAZIMIERZU


Recepta na pomaganie. Pracownicy DB Schenker pokochali wolontariat


Grażyna Smalej w Pięknym Psie


KRYNICKIE DELICJE,
czyli SPOTKANIA Z ARTYSTĄ
W SALONIE ELŻBIETY GŁADYSZ.
Na marginesie 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, 12-21 VIII 2017 r.Nowy katalog IKEA 2018 inspiruje do zmian w domu


Nowe kuchnie dydaktyczne w Centrum Autyzmu

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją