POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
I Mistrzostwa Polski w Speed-ball.
« start     04/10/2016
Zawody odbywały się 1 października w Krakowie. Zawodnicy mierzyli się w grze na czas (super-solo) oraz pojedynkach singlowych. Jednocześnie prowadzone były rozgrywki kobiet i mężczyzn. Turniej prowadzony był w formule zawodów dla juniorów oraz zawodów Open.

W kategorii męskiej podium zdominowali zawodnicy klubu Speed-ball Małopolska. Na podium dwukrotnie stanęli Przemysław Wolan, Zbigniew Bizoń i Rafał Druzgała.

Wśród kobiet w turnieju OPEN najwyższy wynik zdobyły Gabriella Lopez, Martyna Dudek i Katarzyna Pawlaczyk.

W trakcie Pierwszych Mistrzostw Polski w Speed-ball wyłonieni zostali reprezentanci Polski na XXVIII Mistrzostwa Świata, które odbędą się 25-30 października 2016 w Tunezji. W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentować będą: Zbyszek Bizoń, Przemysław Wolan, Rafał Druzgała, Kasia Pawlaczyk, Gabriella Lopez, Martyna Dudek.

- Poziom rozgrywek był naprawdę wysoki. W ciągu roku, od kiedy zaczęły zawiązywać się oficjalne kluby speed-balla w różnych województwach, zawodnicy poczynili ogromne postępy. Żeby utrzymać się w ścisłej czołówce ćwiczyłem bardzo dużo i regularnie, zarówno w klubie w Krakowie, jak również codziennie w domu. Cieszę się na wyjazd do Tunezji - taka impreza zawsze jest okazją, aby zdobyć nowe umiejętności i podpatrzeć najlepszych zawodników na świecie– podkreśla Zbyszek Bizoń – prezes Stowarzyszenia Animatorów i Trenerów Sportowych.

Polska reprezentacja będzie startować w 4 konkurencjach: gra singlowa, gra deblowa, super solo oraz sztafeta solo relay. Zawodnicy będą mierzyć się m.in. z reprezentacjami Egiptu, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Indii, Tunezji, Hiszpanii, Kuwejtu, Afganistanu, Sudanu, Arabii Saudyjskiej, Libii, Kamerunu.

Speed – ball to sport z wykorzystaniem piłeczki i rakietek. Różni się od innych sportów z rakietkami tym, że piłeczka jest na uwięzi, przymocowana półtorametrową żyłką do masztu. Innowacyjne w speed-ball są również sposoby rozgrywki. Oprócz klasycznych w przypadku innych sportów z rakietkami singla i debla w speed-ball można grać również indywidualnie na czas, oraz sztafetowo (obie te konkurencje wymagają od zawodnika gry obiema rękami).

  

 
 
miejsce wydarzenia:
Kraków
 


 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

POEZJA NA KAZIMIERZU.


37. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO


Ale cyrk


Zagłosuj na jedną z małopolskich szkół i pomóż jej wygrać pracownię komputerową!


POEZJA NA KAZIMIERZU


Recepta na pomaganie. Pracownicy DB Schenker pokochali wolontariat


Grażyna Smalej w Pięknym Psie


KRYNICKIE DELICJE,
czyli SPOTKANIA Z ARTYSTĄ
W SALONIE ELŻBIETY GŁADYSZ.
Na marginesie 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, 12-21 VIII 2017 r.Nowy katalog IKEA 2018 inspiruje do zmian w domu


Nowe kuchnie dydaktyczne w Centrum Autyzmu


Minigranty IKEA Kraków rozstrzygnięte


Studencki Wieczór z Poezją Śpiewaną z gościnnym udziałem Jurka Bożyka - RELACJA!

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją